Piętnastominutowy trójwymiarowy filmik nakręcony został na podstawie komiksu autorstwa Janusza Christy. W dniach 24 i 25 czerwca, wszyscy zainteresowani, nie płacąc ani grosza, zobaczą w sieci Multikino próbę przeniesienia na ekran wątków kultowego komiksu, którego bohaterami są dwaj niestrudzeni i nieustraszeni, słowiańscy woje, Kajko i Kokosz. Multikina w Warszawie, Poznaniu, Gdańsku, Zabrzu, Bydgoszczy i Szczecinie w godzinach od 11-tej do 14-tej będą wyświetlały, co pół godziny na specjalnie wydzielonych salach, film według scenariusza autorstwa Bartosza Wierzbięty i Janusza Sadzy oraz w reżyserii Daniela Zduńczyka i Marcina Męczkowskiego. Te samy zasady obowiązywać będą również we wrocławskim kinie Helios.

Niewątpliwie dwudniowa bytność obrazu w kinie ma dać jego realizatorom odpowiedź na zasadnicze pytanie, czy film się udał. I z jakim spotkał się odbiorem u najbardziej wymagającego i bezkompromisowego krytyka, jakim jest publiczność. Od tego ma zależeć bardzo wiele, jak chociażby realizacja przyszłej, pełnometrażowej już produkcji. Będzie to prawdziwy dla nas sprawdzian. Jak filmik będzie odbierany przez fanów komiksu? Jak postrzegane będą wizerunki głównych postaci? – wyjaśnia Daniel Zduńczyk z Virtual Magic.
Przypominamy raz jeszcze, że swoich głosów głównym bohaterom użyczyli Cezary Żak – Kokosz i Maciej Stuhr – Kajko. Ponadto w filmie usłyszymy Agnieszkę Kunikowską, Brygidę Turowską oraz Andrzeja Olejnika.

Więcej informacji znaleźć można na stronie filmu: www.kajko-kokosz.pl
Forum Kajko i Kokosz: www.max3d.pl/kik/

Komentarze

Komentarze

 
Tags:

Szklana Pułapka 5

Komentarze Komentarze

Jak żyć? – film fabularny

Komentarze Komentarze
© 2006-2018 Dzentelman – teledyski