Ostatnio wiele osób pyta o możliwość zapisania teledysku na własnym komputerze – jest taka możliwość i tutaj przedstawie opis jak tego dokonać. Jeśli bedziesz postępował zgodnie z tym co tu napisze nie powinno być problemu.
Dla przykładu wybiore teledysk Linkin Park – High Voltage (live on reverb)

Krok 1

Wszystko wykonujemy najlepiej pod przeglądarką Firefox –

Wchodzimy na strone z interesującym nas teledyskiem, w moim przypadku bedzie to Linkin Park następnie kilkamy na teldysk tak żeby otworzyło sie nowe okno – serwis youtube i tam kopiujemy adres URL(na czerwono zaznaczyłem) jak na foto:
youtube - URL.jpg

Strona działa prawidłowo i szybciej jeżeli posiadasz przegladrkę Firefox – więc

Krok 2

Mając skopiowany adres URL wchodzimy na strone http://keepvid.com/ która pomoże nam w sciągnięciu teledysku. Wklejamy kod – i wybieramy Youtube. Klikamy na download.

Po chwili pod paskiem pokaże nam się coś takiego:

›› Download Link ‹‹ (Right-click -> “Save Target As” OR copy and paste the link into your download manager. Note: You must change the file extension to .flv)

Czyli kilkamy prawym myszy na ›› Download Link ‹‹ i wybieramy – Zapisz element docelowy jako…
Wybieramy np Pulpit i tam zapisujemy nasz plik.

Krok 3

Zmieniamy nazwe pliku – z get_video – na nazwe naszego teledysku, czyli w naszym przypadku jest to Linkin Park – High Voltage. Co ważne musimy zmienić rozszerzenie naszego pliku na flv – plik po zmianach poprawnie bedzie wygladał tak:
Linkin Park – High Voltage.flv

Krok 4

Mamy juz teledysk na komputerze ale jeszcze nie działa gdyż potrzebujemy do tego odpowiedniego playera. W tym celu musimy ściągnąć program który bedzie nam to odtwarzać. Możemy użyć np tego FLV Player 1.3.3, dostępny jest na stronie pod tym adresem LINK klikamy na Download Now i scigamy program na komputer – instalacja jest prosta, wiec nie bede jej opisywać. Po zakończeniu instalacji – włączamy nasz plik i działa! 🙂

W razie nie jasności prosze pisać na maila – poczta[at]dzentelman.com

Komentarze

Komentarze

 

© 2006-2018 Dzentelman – teledyski