criminaltango2wwwsize16 lutego w warszawskim Fonobarze odbędzie się specjalny koncert swing punkowej formacji Criminal Tango, na którym odbędzie się premiera krążka na żywo! Dziś prezentujemy najnowszy singiel z płyty „W granicach rozsądku” za tytułowany „Ferajna Grubego”

Criminal Tango to zgraja stołecznych obiboków grających mieszankę punk rocka, rockabilly, z domieszką swingu. Zespół istnieje od października 2010 roku. Wtedy zagrał w jeszcze niepełnym składzie debiutancki koncert w klubie Dobra Karma. Rok później zostaje wydany minialbum zespołu pt. „Warszawscy Bikiniarze”. Płyta oddaje stołeczny klimat bikiniarzy z lat 50tych. „Karty, vodka, plugawe dowcipy i łobuzerskie wybryki, to się nazywa prawdziwe życie” jak podaje fragment kroniki WFDiW „Walka z “bikiniarzami””

„Ferajna Grubego” –

Premiera całego krążka odbędzie się 16 lutego 2013 roku w Klubie Fonobar. Wydawcą płyty jest Fonografika, natomiast materiał został zrealizowany, dzięki Tomaszowi Korczakowi w Red Yeti Studio w Zalesiu Górnym. Album będzie dostępny na koncertach, portalach internetowych oraz w dobrych sklepach muzycznych.
Jak podaje lider zespołu – Płyta oddaje atmosferę stołecznych knajp lat 50tych. Zatłoczone bary przepełnione dymem papierosów, alkohol, kobiety i muzyka, płynąca z płyt winylowych. To także amerykańskie wozy, kolorowe skarpety i krawaty w bomby atomowe.

„W granicach rozsądku” to 12 pełno grających utworów. To album z dużą ilością rock’n rolla, punkową duszą i klimatem powojennej, bikiniarskiej Warszawy.

Komentarze

Komentarze

 
© 2006-2018 Dzentelman – teledyski