banaszak
Album zatytułowany „Piosenki Jerzego „DUDUSIA” Matuszkiewicza” będzie zawierał 11 piosenek z dorobku muzycznego mistrza kompozycji Jerzego Matuszkiewicza, który stworzył niemal połowę muzyki filmowej lat 60, 70 i 80-tych. Interpretacją i aranżacją utworów zajęła się osobiście Hanna Banaszak i pianista Piotr Kałużny

– Ta płyta, to ukłon dla wybitnego kompozytora, jazzmana i saksofonisty, ale także dla cudownego Człowieka, jakim jest Jerzy Duduś Matuszkiewicz – mówi Hanna Banaszak. – Od lat o niej myślałam, lecz splot innych planów wciąż mi w tym przeszkadzał. Duduś to Ktoś wyjątkowy. Ktoś, kogo z nikim nie da się porównać. Jego kompozycje są nasycone wdziękiem, piękną harmonią, pięknymi aranżacjami i uroczą, jedyną w swoim rodzaju linią melodyczną. Mimo pozornej prostoty utworów, trochę musiałam nad nimi popracować. Chcąc dodać nieco współczesności, bardzo łatwo naruszyć zamierzenia twórcy. Starając się nie zniszczyć istoty dawnych opracowań, spróbowałam wpleść odrobinę dzisiejszego rytmu. Ocena należy do Państwa – dodaje.

Album zawiera 11 wybranych piosenek z olbrzymiego dorobku muzycznego mistrza kompozycji Jerzego Matuszkiewicza, który stworzył niemal połowę muzyki filmowej lat 60, 70 i 80-tych. Interpretacją i aranżacją utworów zajęła się osobiście Pani Hanna i pianista Piotr Kałużny. Teksty do piosenek napisali min: A.Osiecka, W. Młynarski, J.Kondratowicz, J.T. Stanisławski, L.J. Kern. Na płycie znajdują się tak znane piosenki jak: „Zakochani są wśród nas”, „Czterdziestolatek”, „Wojna domowa”, „W siną dal”, „Mam ochotę na chwileczkę zapomnienia”, „Stawka większa niż życie” i inne. Gościnnie na płycie pojawił się szanowny Bogdan Łazuka.

Płyta ukaże się na rynku 24 kwietnia nakładem Fonografiki. Ostatni jej album to „Kofta” wydany w 2008 roku. Jej najsłynniejsze single to: „Pogoda Ducha” „W moim magicznym domu”

Track lista:
1.Wyrzeźbiłam twoją twarz. – sł. A.Osiecka
2.Miłość złe humory ma. – sł. A.Osiecka
3.Zakochani są wśród nas. – sł. J.Kondratowicz
4.Czterdziestolatek – sł. J.T.Stanisławski
5.Jeszcze w zielone gramy. – sł. W.Młynarski
6.Wojna domowa. – sł. L.J.Kern
7.W siną dal. – sł. J.Gałkowski / b.Choiński
8.Mam ochotę na chwileczkę zapomnienia. – sł. W.Młynarski
9.Ach, to był szał. – sł. W.Młynarski
10.Stawka większa niż życie.

Komentarze

Komentarze

 
Tags: ,

© 2006-2018 Dzentelman – teledyski